23
stu
Muzička akademija Sveučilišta u Zagrebu
MM studio

Lovro Stipčević - autorski koncert

Muzička akademija Sveučilišta u Zagrebu | MM studio

23. 11. 2024 | 18:00

Lovro Stipčević - autorski koncert

Lovro Stipčević – autorski koncert

share

Program:
1. Acatalepsy
za multipercussion i elektroniku – I. Glitch
Luka Ivir, udaraljke

2. Lethiferous
elektronika

3. Acatalepsy
za multipercussion i elektroniku – II. Tranquility
Jesús Arias Lizcano, udaraljke

4. Glyptic Structure
audiovizualno djelo

5. Elusive impulses
za violončelo i elektroniku
Vid Veljak, violončelo

6. Caligo
audiovizualno djelo
Sabina Covarrubias, video

7. Acatalepsy
za multipercussion i elektroniku – III. Void Intensity
Luka Ivir, udaraljke

Lovro Stipčević rođen je 1994. godine u Zagrebu. Godine 2021. magistrirao je Teoriju glazbe na Muzičkoj akademiji u Zagrebu. Dobitnik je Rektorove nagrade kao član projekta izvedbe opere Lukava mala lisica L. Janačeka (ak. god. 2016./2017.). Godine 2021., upisuje studij Elektroničke kompozicije u klasi prof. Vjekoslava Nježića. Trenutno je student 5. godine, te je na studiju Kompozicije ubrojen u 10% najuspješnijih studenata. Pridružio se stručnom timu u prepisivanju i uređivanju kritičkog izdanja F. Sponga Usper, Compositioni armoniche, 1619. te Tomaso Cecchini: Missae 3, 4, 5 et 8 v.. (Venezia, 1627), Zagreb, MIC.

Njegovih preko petnaest skladbi izvedeno je u gradovima diljem Hrvatske, dok su najistaknutije izvedbe bile u KDVL-u 2024., (skladba Cataplexis, za simfonijski orkestar i elektroniku; izveo simfonijski orkestar HRT-a pod ravnanjem dirigenta Pascala Rophéa), na Osorskim glazbenim večerima 2023., (skladba Ethereal Sonic Visions, za gudače i elektroniku; izveli Zagrebački Solisti), te na Muzičkom biennalu Zagreb 2021. (skladba Svako traženje smisla je.., za mješoviti sastav i elektroniku; izveo ASMANGU).

Godine 2022., izabran je uz Krešimira Klarića, za dobitnika stimulacija stvaralaštva mladih skladatelja iz sredstava fonda „Rudolf i Margita Matz“ (skladba Svako traženje smisla je..). U suradnji sa skladateljicom Sarom Jakopović, radio je dizajn zvuka i glazbu na suvremenim plesnim predstavama pod naslovom Niti i Što ako, koje potpisuje koreografkinja Jasna Čižmek Tarbuk. Skladbu Acatalepsy, za multipercussion i udaraljke, izveo je više puta udaraljkaš Luka Ivir na raznim manifestacijama, uključujući i natjecanje Ferdo Livadić. Na projektu Rođendan umjetnosti 2023. skladba Caligo izvedena je i emitirana putem emisije Ars Acoustica i EBU distribucije u gotovo 30 zemalja.

Godine 2023. prihvaćen je kao aktivni sudionik na Mixtur Festivalu u Španjolskoj. Od 2023., vanjski je suradnik na Hrvatskoj radio-televiziji gdje radi kao glazbeni producent. Glazbeni je producent nosača zvuka pod nazivom Igor Kuljerić: Kanconijer (izdanje 2023/2024), za kojeg je, uz profesora Krešimira Seletkovića, primio nagradu Porin u kategoriji Najbolja produkcija albuma klasične glazbe.

Sljedeći događaj

23
stu
Rijeka
Hrvatsko narodno kazalište Ivana pl. Zajca Rijeka
What do you see, or not – HNK Zajc