30
srp
Osor
Crkva Uznesenja Marijina

49. OGV: Eva Zaïcik, David Haroutunian, Xénia Maliarevitch

Osor | Crkva Uznesenja Marijina

30. 07. 2024 | 21:00

49. OGV: Eva Zaïcik, David Haroutunian, Xénia Maliarevitch

49. Osorske glazbene večeri

share

Eva Zaïcik, mezzosopran
David Haroutunian, violina
Xénia Maliarevitch, klavir

PROGRAM

Garbis Aprikian
Oror / Uspavanka

Komitas
Qeler, tsoler / Moja ljubavi
Shogher Djan / Draga Shogher
Shoushiki, 
br. 4 iz: Plesovi (iz Vagaršapata)
Tsiranitsar / Stablo marelice
Hoy, Nazan
Oror /Uspavanka

Garbis Aprikian
Lamento

Hakob Aghabab
Djan, ay Loussin! / Djan, ah, mjesečina!

Komitas
Yerangi, br. 1 iz: Plesovi (iz Erevana)
Akh, Maraljan & Ervoum em / Ah, moja draga & Gorim
Garoun a / Proljeće je
Kerounk / Ždral (pjesma iseljenika)

Parsegh Ganatchian
Oror /Uspavanka

Komitas
Tchinar es/ Ti si kao platana
Kaqavik /Jarebica
Het-aratch,
br. 5 iz: Plesovi (iz Karina)

Garbis Aprikian
Scherzo, 
br. 4 iz Kratke svadbene suite

Sanda Majurec
Palabras
 za mezzosopran, violinu i klavir na anonimne i tekstove Paula Éluarda, Eugenia Montale i Reinera Marie Rilkea – praizvedba

O IZVOĐAČU

Eva Zaïcik diplomirala je na Pariškom konzervatoriju (CNSMDP). Dobitnica priznanja Révélation lyrique (najbolji novi vokalniu mjetnik) na prestižnom Victoires de la musique classique i najbolje plasirana pjevačica na natjecanju Queen Elisabeth 2018., jedna je od najtraženijih umjetnica svoje generacije. Svoje vokalne talente primjenjuje nes amo na baroknu glazbu (radeći s dirigentima kao što su William Christie, Emmanuelle Haïm, Christina Pluhar, Vincent Dumestre i Christophe Rousset), već i na razdoblje klasike (s Philippeom Herrewegheom i Laurenceom Equilbeyem) i romantični repertoar (s Michaelom Schønwandtom i Thomasom Hengelbrockom). Poseban odnos ima s ansamblom Le Consort s kojim je snimila dva albuma (Venezchère ombre i Royal Handel), a snimila je i CD (Nisi Dominus /Vivaldi) s ansamblom Le Poème Harmonique.

Svestrani violinist David Haroutunian studij glazbe počeo je u Erevanu, u Armeniji, a sa šesnaest je godina stigao u Francusku kako bi studirao na Pariškom konzervatoriju (CNSMDP). Nakon postizanja najviših ocjena iz violine, nastavio je studij kod Jean-Jacquesa Kantorowa. Njegov susret s Borisom Belkinom bio je odlučujući za svrstavanje među istaknute nastavljače ruske violinističke škole na Zapadu. Hvaljen kao komorni glazbenik, istražuje širok raspon repertoara od klasičnih remek-djela do prvih izvedbi nove glazbe svojih suvremenika. Njegovi glazbeni partneri, bivši i sadašnji, su Paul Badura-Skoda, Elisabeth Leonskaja, Itamar Golan, Sonia Wieder-Atherton, François Salque, Jean-Jacques Kantorow i Gérard Poulet. Njegove snimke zaslužuju najviše ocjene kritičara. Svira violinu Andree Guarnerija zahvaljujući posudbi tvrtke Atelier Cels.

Xénia Maliarevitch počela je učiti klavir u Sankt Peterburgu. Nakon preseljenja u Francusku s obitelji, studirala je na Pariškom konzervatoriju (CNSMDP). Nakon postizanja najviših ocjena iz klavira i komorne glazbe, nastavila je studij kod Ane Chumachenko, Josepha Silversteina, Jean-Jacquesa Kantorowa i Pierre-Laurenta Aimarda. Vrlo tražena kao komorna glazbenica, zaslužila je brojne nagrade – na Concours de Guérande i na međunarodnim natjecanjima u Pinerolu, Katherinholmu, Alcobaçi i Solunu. Održalaje brojne recitale u Francuskoj, Italiji, Švedskoj, Rusiji i Njemačkoj. Među umjetnicima s kojima je nastupala su François Salque, Alexis Galpérine, Lise Berthaud i Patrick Messina. Njezin prvi CD, snimljen s violončelisticom ClaromZaoui, posvećen je S. Rahmanjinovu i Z. Kodályju.

Ulaznice dostupne na Entrio.hr.

Sljedeći događaj

30
srp
Dubrovnik
Atrij Kneževa dvora
75. DLJI: Pierre Laurent Aimard