03
stu
Vijesti

Objavljen je detaljni raspored programa Gibanja

gibanja

gibanja

share

Objavljen je detaljni raspored programa Gibanja, projekta udruge Kontejner, koji predstavlja projekte iz područja eksperimentalnih zvučnih izričaja, umjetnosti zvuka, prostorno-zvučnog te audiovizualnog stvaralaštva.

Riječ je o nizu autorica i autora radova kojima je zajednička nit da u fokusu imaju zvuk, dok su njihova polazišta, kao i mediji, interesi te načini bavljenja zvukom različiti.

“Gibanja su prostor zvuka: zvučnih eksperimenata, suvremenih glazbenih tendencija, sjecišta zvuka i novih tehnologija te prostora imerzivnih zvučnih i audiovizualnih iskustava s posebnim naglaskom na izričaje koji mijenjaju način slušanja i auditivnu percepciju,” stoji u najavi događanja koja se od 9. do 12.11. smještaju u nekoliko zagrebačkih prostora:u Pogonu Jedinstvo, Petom kupeu, Muzeju suvremene umjetnosti i klubu Močvara.

Raspored:

srijeda 09.11.2022.

  • 18:30 Alen Sinkauz, Nenad Sinkauz, Andrea Matošević, Miodrag Gladović, Mario Kalogjera: Sicomat – predstavljanje instalacije i koncert @ Pogon Jedinstvo – mala dvorana (40′)
  • 20:30 MAOTIK & Maarten Vos: Nepredvidljivo vrijeme – audiovizualni performans @ Peti Kupe (40′)
  • 21:15 Babilonska – DJ set @ Peti Kupe (120′)
KONTEJNER

Fuse Nemesis, Mutek, Transart 2020

četvrtak 10.11.2022.

  • 18:00 – 21:00 Alen Sinkauz, Nenad Sinkauz, Andrea Matošević, Miodrag Gladović, Mario Kalogjera: Sicomat – audiovizualna instalacija @ Pogon Jedinstvo – mala dvorana
  • 18:30 Thomas Ankersmit: uvodno predavanje o Maryanne Amacher @ Pogon Jedinstvo – velika dvorana (30′)
  • 19:00 Thomas Ankersmit: Perceptivna geografija – koncert @ Pogon Jedinstvo – velika dvorana (40′)
  • 20:00 tonotaneizvjesnost – koncert @ Pogon Jedinstvo – velika dvorana (30′)
  • 21:00 Jata C: Kronolit – zvučna instalacija i live izvedba @ MSU (55′)
KONTEJNER

Thomas Ankersmit, foto Mich Leemans

petak 11.11.2022.

  • 11:00-19:00 Jata C: Kronolit – zvučna instalacija @ MSU Zagreb
  • 18:00-21:00 Alen Sinkauz, Nenad Sinkauz, Andrea Matošević, Miodrag Gladović, Mario Kalogjera: Sicomat – audiovizualna instalacija @ Pogon Jedinstvo – mala dvorana
  • 19:00 Predstavljanje radionice field recordinga i prostorno-zvučnog stvaralaštva pod vodstvom Davora Sanvincentija i Hrvoja Nikšića @ Pogon Jedinstvo – velika dvorana (30′)
  • 20:00 Mariska de Groot: Stirred Mandala II – audiovizualni performans @ Močvara (30′)
  • 21:00PLF – koncert @ Pogon Jedinstvo – velika dvorana (40′)

Mariska de Groot / Foto: Nina Pacherova

subota 12.11.2022.

  • 11:00-18:00 Jata C: Kronolit – zvučna instalacija @ MSU Zagreb
  • 18:00-21:00 Alen Sinkauz, Nenad Sinkauz, Andrea Matošević, Miodrag Gladović, Mario Kalogjera: Sicomat – audiovizualna instalacija @ Pogon Jedinstvo – mala dvorana
  • 19:00 Ivar Roban Križić i Bojan Krhlanko: Performing Reflection – koncert @ Pogon Jedinstvo – velika dvorana (30′)
  • 20:00 Okkyung Lee – koncert @ Pogon Jedinstvo – velika dvorana (40′)
  • 21:00 Miodrag Gladović: Skladba za malu harmoniku i velike zvučnike – koncert @ Pogon Jedinstvo – velika dvorana (25′)
KONTEJNER

Okkyung Lee / foto: Eun Chun

Moglo bi Vas zanimati